Alterco inwestuje na rynku hotelowym

Marta Sieliwierstow
26-07-2011, 00:00

Alterco objęło 50 proc. udziałów w spółce Emir 19, która podpisała z Orbisem przedwstępną umowę kupna Hotelu Francuskiego w Krakowie.

Alterco objęło 50 proc. udziałów w spółce Emir 19, która podpisała z Orbisem przedwstępną umowę kupna Hotelu Francuskiego w Krakowie.

Spółka Emir 19 nabędzie 26 września czterogwiazdkowy Hotel Francuski położony na Starym Mieście w Krakowie. Przekazanie nieruchomości nabywcy nastąpi 30 września. Spółka Emir 19 będzie właścicielem obiektu, natomiast jego eksploatacją zajmie się spółka Emir 20, która będzie dzierżawiła hotel od firmy Emir 19. Pieniądze z dzierżawy właściciel przeznaczy na spłatę kredytu i pożyczek zaciągniętych od udziałowców.

W trzypiętrowym hotelu goście mają do dyspozycji 27 pokoi i 15 apartamentów. W obiekcie znajdują się dwie sale, w których można zorganizować konferencje, w tym sala restauracyjna z możli-wością aranżacji na konferencyjną. Hotel będzie prowadzony wspólnie z rodziną restauratorów Gessler.

Budynek powstał w latach 1911-12, zaprojektował go Zbigniew Odrzywolski, krakowski architekt i przedsiębiorca budowlany. W momencie rozpoczęcia działalności — 1 czerwca 1912 r. — Hotel Francuski był najnowocześniejszy w Krakowie.

— Chcemy przywrócić Krakowowi i jego gościom coś, co niegdyś nazywało się oberżą. Oberża to restauracja, gospoda, karczma, przy której znajdują się pokoje hotelowe. Znakomita kuchnia ma przyciągać gości, dzięki którym Hotel Francuski odzyska niebawem świetność z czasu swych najlepszych lat. Nadwyżka finansowa wypracowana z działalności operacyjnej będzie sukcesywnie przeznaczana na renowację hotelu — zapowiada Zbigniew Zuzelski, prezes Alterco.

Krakowski hotel to kolejna po mazurskim Sztynorcie, austriackim Villach i pomorskim Komorzu inwestycja Alterco na rynku hotelowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Alterco inwestuje na rynku hotelowym