Cztery TFI na celowniku KNF

opublikowano: 31-07-2018, 20:09

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu z urzędu postępowań administracyjnych wobec kilku funduszy inwestycyjnych.

W komunikacie KNF wymienia Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Noble Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, SATURN Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

„Przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wydaniu postanowień w sprawie wszczęcia z urzędu postępowań administracyjnych w przedmiocie nałożenia sankcji administracyjnej na Towarzystwa umożliwi poinformowanie szerokiego kręgu odbiorców, w tym w szczególności inwestorów, o podejmowanych przez organ nadzoru działaniach, również tych mających na celu przeciwdziałanie naruszeniu prawa”, czytamy w komunikacie.

Chodzi o potencjalne naruszenie przez towarzystwo obowiązków w zakresie bieżącego nadzoru nad wykonywaniem przez GetBack zarządzania portfelami wierzytelności sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

Jednocześnie Trigon uważa, że podjęte przez KNF postępowanie stanowi potwierdzenie, że GetBack nie wypełniał właściwie swoich obowiązków. Przypomina też, że właśnie dlatego w drugiej połowie lipca 2018 r. wypowiedziało windykatorowi umowy o współpracy. GetBack stracił płynność finansową w kwietniu 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy