Alumast chce ugody z DZ Bankiem

KZ
opublikowano: 10-06-2011, 09:33

Zarząd producenta masztów i słupów wniósł do sądu wniosek o zawezwanie do próby ugodowej przeciwko DZ Bank Polska. Chodzi o kwotę blisko 14 mln zł.

- Skierowanie sprawy na drogę postępowania pojednawczego ma w zamiarze Zarządu Spółki stworzyć ramy prawne dla polubownego uregulowania tak poważnego roszczenia odszkodowawczego. Podjęcie takiej próby wymusza ponadto trudna sytuacja Spółki będącej w toku postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu, obligująca Zarząd Spółki w każdym przypadku do ograniczania kosztów prowadzonej działalności (tu kosztów dochodzenia roszczeń odszkodowawczych). W razie braku porozumienia sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego - napisano w komunikacie.


Jak podano, podstawę odpowiedzialności DZ Bank Polska SA stanowią bezpodstawne egzekucje świadczeń pieniężnych, które zostały wszczęte i prowadzone przez ten bank, na podstawie Bankowych Tytułów Egzekucyjnych. Tytuły te - jak się okazało w toku postępowań zażaleniowych wszczętych przez Alumast w upadłości układowej - wystawione zostały wadliwie.

- Nie mogły zatem stanowić podstawy wszczęcia i prowadzenia przez DZ Bank Polska egzekucji świadczeń stwierdzonych w ich treści. Działania te doprowadziły do ogłoszenia upadłości Alumast w upadłości układowej. Opisywane działania DZ Bank Polska SA doprowadziły do powstania szeregu szkód po stronie Alumast w upadłości układowej - napisano.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Alumast chce ugody z DZ Bankiem