Alumetal i Oriole wydadzą 50 mln zł

opublikowano: 31-07-2018, 22:00

Producent wyrobów z aluminium powiększy fabrykę w Nowej Soli, a firma z Kargowa zbuduje zakład przetwórstwa drobiu.

Specjalne strefy ekonomiczne wydają ostatnie zezwolenia. Gdy w życie wejdą rozporządzenia do ustawy o wspieraniu inwestycji, które są już na ostatniej prostej, przedsiębiorcy będą otrzymywać — na nowych warunkach — decyzje o wsparciu. W kostrzyńsko-słubickiej strefie na starych zasadach ze zwolnień podatkowych skorzystają jeszcze Alumetal i Oriole. Alumetal, dostawca aluminiowych komponentów dla branży motoryzacyjnej, dostał czwarte zezwolenie na inwestycję w Nowej Soli. Wyda 20 mln zł.

Zobacz więcej

Fot. KSSSE

Chce zwiększyć zdolności produkcyjne i odzyskiwać więcej aluminium, m.in. dzięki budowie instalacji do schładzania i odzysku frakcji metalicznych. Projekt zamierza zakończyć do 31 grudnia 2021 r. Alumetal ma też zakład w Gorzycach, na terenie Tarnobrzeskiej SSE (czwarte zezwolenie spółka odebrała w pierwszym półroczu), w Kętach oraz na Węgrzech. Oriole to lokalny producent mięsa drobiowego z Kargowej. Firma zdecydowała się na budowę kolejnego zakładu, tym razem w specjalnej strefie ekonomicznej.

Na 3-hektarowej działce zainwestuje 30 mln zł i zatrudni co najmniej 30 osób w zakładzie przetwórstwa drobiu wytwarzającym mięso świeże i schłodzone. Także ten projekt ma zostać zrealizowany do końca 2021 r. W pierwszym półroczu kostrzyńsko-słubicka strefa wydała dziewięć zezwoleń, w których firmy obiecały 302,7 mln zł nakładów i 315 miejsc pracy. Przez cały ubiegły rok było to 25 zezwoleń, 1,6 mld zł nakładów i 1,4 tys. etatów. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy