Amazon chce podwoić liczbę czarnoskórych menedżerów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 14-04-2021, 18:46

Gigant e-commerce poinformował w środę, że zamierza w tym roku podwoić liczbę czarnoskórych menedżerów wyższego szczebla i zatrudniać o 30 proc. więcej czarnoskórych pracowników korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych, pisze Reuters.

Dane Amazona wskazują, że aktualnie odsetek osób czarnoskórych na stanowiskach kierowniczych wynosił w zeszłym roku 3,8 proc.

Firma z siedzibą w Seattle planuje również, aby 30 proc. osób zatrudnionych na wyższych stanowiskach kierowniczych związanych z technologią i nauką jeszcze w tym roku stanowiły kobiety.

Jeden z pracowników sklepu internetowego w marcu pozwał firmę za nękanie i dyskryminację. Twierdził, że czarnoskórzy są zatrudniani na niższe stanowiska i awansują później niż biali pracownicy. Amazon poinformował, że nie toleruje dyskryminacji w pracy. „Te zarzuty nie odzwierciedlają naszych wartości” - napisano w oświadczeniu.

W 2020 roku kobiety stanowiły 31,4 proc. pracowników korporacyjnych Amazona w Stanach Zjednoczonych. Zajmowały 22,8 proc. stanowisk kierowniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane