Amazon daje miliard za serwis Twitch

ŁO, wsj.com
25-08-2014, 21:16

Największy internetowy detalista wykłada sporo pieniędzy na popularny portal wśród maniaków gier.

Gigant rynku e-commerce przejmuje firmę Twitch Interactive za około 970 mln USD, informuje dziennik „The Wall Street Journal”.   

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Twitch jest popularnym serwisem, na którym transmitowany jest przebieg gier komputerowych. Użytkownicy udostępniają relacje korzystając z transmisji strumieniowej. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że założony w 2011 r. portal kupi koncern Google. Wśród zainteresowanych nabywców był też ponoć portal Yahoo. 

Twitch podaje na swojej stronie internetowej, że ma 55 mln odwiedzających miesięcznie, zarabia na reklamach i płatnych subskrypcjach.  

Do tej pory serwis Twitch pozyskał 35 mln USD od inwestorów takich jak firmy Bessemer Venture Partners i Thrive Capital.

Przejęcie portalu jest drugą pod względem wielkości transakcją w historii Amazona. Koncern więcej zapłacił tylko za firmę Zappos, internetowy sklep z obuwiem, na który wydał kilka lat temu 1,2 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Amazon daje miliard za serwis Twitch