Amazon negocjuje z polskimi związkowcami

opublikowano: 10-05-2019, 16:17

Amazon poinformował w piątek, że prowadzi rozmowy z pracownikami w Polsce po tym, jak związki zawodowe zagroziły strajkiem, domagając się znaczącego podwyższenia wynagrodzeń, donosi Reuters

Prowadzimy naszą działalność normalnie, koncentrując się na bezpośrednim dialogu z naszymi pracownikami, co jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego reagowania na ich potrzeby – napisał w oświadczeniu amerykański gigant handlu internetowego.

Centrum dystrybucyjne firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich
Zobacz więcej

Centrum dystrybucyjne firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich Fot. Bloomberg

W czwartek związki zawodowe działające w polskim oddziale Amazona zażądały niemal dwukrotnego wzrostu płacy, która wynosi około 17,5–19,5 zł (4,58–5,10 USD) za godzinę na niskich stanowiskach w zależności od regionu oraz  poprawy warunków pracy. Twierdzą, że choć pracują więcej niż ich niemieccy odpowiednich zarabiają od nich trzykrotnie mniej. 

Amazon nie skonfrontował się jeszcze z naszymi żądaniami - powiedziała w piątek Maria Malinowska ze związku „Inicjatywa Pracownicza”.

Rynkowy potentat zatrudnia obecnie w Polsce 14 tys. pracowników, z których około 1000 jest członkami związków zawodowych.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu