Czytasz dzięki

Amazon otwiera Kindlotekę w BUW

DI
opublikowano: 07-10-2016, 16:56

Amazon pochwalił się współpracą z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie. Na początek przekazał jej 200 czytników Kindle wraz ze sporą liczbą e-booków do czytania na miejscu w BUW.

Liczba ma związek z 200. rocznicą powstania UW i jego biblioteki. Akcja jest częścią większej kampanii prowadzonej przez Amazon w Polsce polegającej na wyposażaniu szkolnych bibliotek w czytniki i e-booki.

Zobacz więcej

Mat. prasowe Amazon

Firma przyznaje, że pomysł na Kindlotekę – jak nazywa się akcja - zaczął się w ubiegłym roku od pomocy bibliotekom w miejscowościach, z których pochodzą jej pracownicy. – Inicjatywa cieszyła się taką popularnością, że postanowiliśmy ją kontynuować. Jesteśmy dumni, że w tym roku nasz program promocji czytelnictwa może wesprzeć tak wyjątkową instytucję, jaką jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie  Z przyjemnością będziemy też wspierać prace Biblioteki nad digitalizacją starodruków, tak by zapewnić im długowieczność  – mówi Robert Stobiński, członek zarządu Amazon Polska.

Firma chwali się, że pozytywne wyniki pierwszej edycji programu zostały potwierdzone przeprowadzonym badaniem, które wskazało, że czytelnictwo książek w bibliotekach szkolnych, które otrzymały od Amazon książki i czytniki z e-bookami wzrosło średnio o 20 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane