Amazon przebił Google

opublikowano: 21-03-2018, 06:45
aktualizacja: 21-03-2018, 06:56

Po wtorkowej sesji na Wall Street Amazon przeskoczył Alphabet (spółkę matkę Google) i został drugą najbardziej wartościową spółką w Stanach Zjednoczonych. Wartość rynkowa największego detalisty sieciowego wzrosła do 765 mld USD i jest o około 3 mld wyższa niż wycena Google.

Pierwsza pozycja w tym zestawieniu, jak na razie niezagrożona, jest udziałem Apple. W pobitym polu Amazon, za którym stoi Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, pozostawił też Microsoft, którego wartość szacowana jest na 720 mld USD, co producentowi systemu Windows pozwala na zajmowanie czwartej pozycji.

Eksperci wskazują, że obserwowana przecena akcji Google, to w dużej mierze efekt zaniepokojenia inwestorów skandalem wokół Facebooka. Google posiadając dominującą pozycje na rynku reklamy w wyszukiwarkach i posiadając popularny serwis video YouTube, razem z Facebook’iem jest głównym graczem w świecie reklamy cyfrowej. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amazon przebił Google