Amazon wycofuje „świąteczne ornamenty” z wizerunkiem Auschwitz

opublikowano: 02-12-2019, 08:25

Po reakcji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu Amazon wycofał ze swojej strony internetowej szereg „świątecznych ornamentów” z wizerunkiem obozu koncentracyjnego.

Wśród „ornamentów” oferowanych na Amazon były ozdoby choinkowe, otwieracz butelek i podkładka pod myszkę komputerową, na których znajdowały się obrazki pokazujące Auschwitz. Amerykański gigant e-commerce ogłosił, że wskazane produkty został wycofane.

Amazon
Zobacz więcej

Amazon fot. REUTERS/Pascal Rossignol/File Photo/Forum

Duża część przedmiotów sprzedawanych na Amazon oferowana jest przez tzw. strony trzecie. W okresach wzmożonego handlu, jak w rozpoczynającym się po Święcie Dziękczynienia sezonie zakupów świątecznych, amerykański serwis ma problemy z rozpoznawaniem i odpowiednio szybkim wycofywaniem produktów naruszających  jego zasady.

- Wszyscy sprzedawcy muszą postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi sprzedaży, a ci, którzy tego nie zrobią, będą podlegać działaniu, w tym potencjalnemu usunięciu konta – ogłosił Amazon.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA