Amberif wypowiedział wojnę falsyfikatom

Wiesław Niemociński
19-03-2001, 00:00

Amberif wypowiedział wojnę falsyfikatom

W Gdańsku odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif 2001. Wzięło w niej udział 361 firm, w tym 32 wystawców zagranicznych reprezentujących 12 krajów.

Amberif to największe na świecie targi bursztynu, a jednocześnie najbardziej znacząca impreza targowa branży jubilerskiej w Polsce. Przyjeżdżają na nią nie tylko kupcy i producenci, ale także twórcy, projektanci, naukowcy, właściciele muzeów, galerii sztuki oraz gameolodzy. Gdańsk, który jest nieoficjalnie światową stolicą bursztynu, odwiedzają kupcy niemal z całego świata. Są wśród nich handlowcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, Włoch, USA, Japonii, Korei, Hongkongu, Tajwanu i Bliskiego Wschodu zainteresowani bursztynową biżuterią. Od wielu lat polską specjalnością jest bursztyn oprawiany w srebro. Podczas targów Amberif oferowane są ponadto diamenty, perły, kamienie szlachetne, zegarki, wyroby korpusowe, nakrycia stołowe oraz maszyny i urządzenia jubilerskie.

Prezentowanym ekspozycjom towarzyszyła galeria projektów biżuterii opracowanych przez artystów plastyków. Ich kilkuletnia obecność na targach zaowocowała znaczną poprawą wzornictwa polskich wyrobów. Podczas Amberif 2001 odbyły się liczne konkursy, pokazy, seminaria, a wieczorem imprezy towarzyskie, jak np. Bankiet Kupców we Dworze Artusa czy Jubilerska Gala.

W tym roku na targach obowiązywał zakaz wystawiania bursztynowych falsyfikatów. Stowarzyszenie Bursztynników zorganizowało specjalistyczne laboratorium, w którym można było sprawdzić autentyczność zakupionych wyrobów. Gdański Amberif licznie odwiedzają kupcy z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, gdzie ozdoby z bursztynu są często noszone przez mężczyzn. Na zdjęciu Wojciech Kalandyk, prezes Stowarzyszenia Bursztynników, z jednym z zagranicznych kupców. WN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiesław Niemociński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amberif wypowiedział wojnę falsyfikatom