AmerBrokers: Neutralnie dla Impela

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 01-09-2006, 11:23

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 17 sierpnia 2006 roku, przy kursie 18 zł dla spółki Impel S.A. została obniżona rekomendacja z Trzymaj do Neutralnie.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 17 sierpnia 2006 roku, przy kursie 18 zł dla spółki Impel S.A. została obniżona rekomendacja z Trzymaj do Neutralnie.

Obniżamy rekomendację dla spółki Impel z Trzymaj do Neutralnie z uwagi na ponowny spadek zysków w ujęciu kwartalnym. Uważamy, że po osiągnięciu na półrocze br. zysku netto w wysokości 6,5 mln zł, są małe szanse na wypracowanie do końca roku wyniku zgodnego z prognozą Zarządu tj. w wysokości 20 mln zł. Spodziewamy się, że wynik netto będzie także niższy w stosunku do naszych założeń przedstawionych w raporcie z 31 stycznia br., tj. 19,5 mln zł.

Rozwój działalności podstawowej spółki oceniamy pozytywnie, tzn. przy spadku udziału dotacji przychody rosną w zakładanym tempie. Potwierdza to także fakt wypłaty dywidendy oraz rozbudowa Grupy Kapitałowe o nowe spółki. Niestety przyjmujemy, że dochodowość biznesu, zgodnie z tym co wynika zaprezentowanych kolejnych raportów kwartalnych, obniży się, co determinuje rodzaj bieżącej rekomendacji.

Dom Maklerski AmerBrokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu