Amerbrokers rekomenduje: trzymaj Kruszwicę

opublikowano: 29-04-2002, 11:16

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 12 kwietnia 2002 roku przy kursie 6,20 zł dla spółki Kruszwica SA została wydana rekomendacja TRZYMAJ.

W ciągu ostatnich dwóch lat w spółce dokonały się znaczne postępy w zakresie działań restrukturyzacyjnych. ZT Kruszwica ma obecnie coraz bardziej zdywersyfikowaną ofertę produktową, zmniejszeniu uległo obciążenie z tytułu kosztów finansowych, mimo ciągle wysokiego poziomu dźwigni finansowej w oparciu o jaką spółka funkcjonuje. ZT Kruszwica odzyskała równowagę finansową i umacnia swoją pozycję na rynku. Bezpośrednio skutkuje to poprawą jakości wyników finansowych i realizowanych marż - od dwóch lat Kruszwica notuje wzrost sprzedaży oraz dodatni wynik netto. W długim terminie zmiany te powinny doprowadzić do wzrostu wartości firmy. Spółka jest liderem branży - ma blisko 50% udział w rynku olejów jadalnych i około 10% w rynku margaryn - produkty te są filarami sprzedaży, stanowią 70% przychodów ogółem.

Inwestycja w akcje ZT Kruszwica niesie ze sobą ryzyko w postaci niskiej płynności - obrotów na GPW. Należy zwrócić uwagę, że w obrocie znajduje się około 2,4 mln akcji, jednak na sesjach właściciela zmienia od kilkuset do kilku tysięcy. Ponadto istnieje ryzyko ogłoszenia wezwania na pozostałe w obrocie akcje przez inwestora strategicznego inwestora firmę Cereol, która posiada 81,3% kapitału spółki. Teoretyczna cena wezwania (ok. 6,17 zł) jest obecnie na poziomie bezpośrednio zbliżonym do kursu giełdowego.

Wydział Analiz DM AmerBrokers S.A.

Pełna analiza Kruszwica SA znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerbrokers rekomenduje: trzymaj Kruszwicę