Amerykanie przenoszą produkcję do Polski

opublikowano: 28-10-2015, 07:11

Amerykańska spółka SPX Flow ogłosiła, że przeniesie do zakładów w Bydgoszczy produkcję z Danii i Niemiec.

SPX Flow jest dostawcą rozwiązań z zakresu inżynierii procesowej i automatyki dla branży spożywczej, farmaceutycznej i służby zdrowia. Spółka planuje zwiększenie mocy produkcyjnych w Bydgoszczy w związku z przeniesieniem do niego produkcji z fabryk w niemieckiej miejscowości Unna i duńskiego Koldingu, które zostaną zamknięte. W Bydgoszczy, obok obecnego centrum dystrybucyjnego i zakładu produkcyjnego powstaje nowy, o powierzchni 27,9 tys. metrów kwadratowych.

youtube

SPX Flow informuje, że wartość inwestycji netto w ramach wieloletniego planu przeniesienia produkcji do Polski sięgnie 60-65 mln USD, z czego inwestycje kapitałowe netto wyniosą ok. 20 mln USD, a specjalne wydatki pochłoną 40-45 mln USD. Większość tych inwestycji przypadnie na drugą połowę 2015 roku i pierwszą 2016 roku. Dodatkowo spółka otrzymała ulgi podatkowe od polskiego rządu wysokości 25 mln USD.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, prnewswire.com

Polecane