Amerykańska firma kupiła w Polsce 25 MiG-ów 21

Draken International pochwalił się zakupem samolotów MiG 21 w Polsce. Nie podał ile go to kosztowało.

Draken International to prywatna firma bazująca na Lakeland Linder Regional Airport w amerykańskim stanie Floryda, która dysponuje największą na świecie flotą ponad 50 odrzutowców wojskowych. Piloci wojskowi z Ameryki Północnej mogą szkolić się m.in. w pozorowanej walce z nimi.

- Zespół Draken cieszy się z dodania MiG-ów 21 do naszej floty taktycznych myśliwców. Dzięki temu, że ponad tysiąc takich maszyn wciąż lata na świecie, będziemy w stanie wykorzystywać i utrzymywać tego popularnego myśliwca w bezpieczny i efektywny pod względem kosztów sposób – powiedział Jared Isaacman, prezes Draken International.

Jak podaje serwis samolotypolskie.pl, uroczyste zakończenie eksploatacji MiGów-21 w Polsce miało miejsce 19 grudnia 2003 roku na lotnisku 22. Bazy Lotniczej w Malborku. Przez ponad trzy dekady był to podstawowy samolot myśliwski w Polsce. Według Wikipedii, w latach 1961-1980 zakupiono łącznie 581 sztuk tej maszyny w 10 wersjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, indiandefence.com, samolotypolskie.pl, Wikipedia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Amerykańska firma kupiła w Polsce 25 MiG-ów 21