Amerykańska gospodarka przeżywa wyraźne ożywienie

29-04-2004, 20:36

W pierwszym kwartale tego roku Produkt Krajowy Brutto Stanów Zjednoczonych wzrósł o ponad 4 procent. Amerykański departament handlu ogłosił, że od stycznia do marca wskaźnik wzrostu gospodarczego w USA wyniósł 4,2 procent.

To nieznacznie więcej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Oznacza to, że gospodarka amerykańska znajduje się w dobrej kondycji. Według ekonomistów, wzrost gospodarczy na poziomie powyżej 4 procent powinien utrzymać się do końca roku.

Dobre wyniki amerykańskiej gospodarki wzmacniają pozycję George'a Busha przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Bush był dotychczas ostro krytykowany przez swego rywala Johna Kerry'ego za prowadzenie nieudolnej polityki ekonomicznej, co przyczyniło się do wzrostu bezrobocia. Tymczasem przy 4-procentowym wzroście gospodarczym, rosną również szanse na powstawanie nowych miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amerykańska gospodarka przeżywa wyraźne ożywienie