Czytasz dzięki

Amerykański cud na rynku pracy

opublikowano: 05-06-2020, 16:48

Piątek przyniósł najbardziej sensacyjną informację gospodarczą podczas tego kryzysu. Stany Zjednoczone odnotowały spadek stopy bezrobocia w maju z 14,7 proc. w kwietniu do 13,3 proc.

Tymczasem rynkowy konsensus ekspertów wskazywał na wzrost do poziomu 19,4 proc. To oznacza, że w maju rynek pracy dodał 2,509 mln pracowników (prognozy analityków wskazywały na spadek o prawie 8 mln), mimo że w badanym okresie ponad 12 mln osób złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Odsetek zatrudnionych w wieku produkcyjnym 16-65 lat także wzrósł, do 52,8 proc. Jak na razie ekonomiści nie mają pojęcia, w jaki sposób amerykański rynek pracy odrodził się tak szybko, bez wątpienia jednak są to fantastyczne wiadomości, które dają nadzieję na szybsze odbicie gospodarcze po pandemii największej gospodarki świata. ML

fb545d1e-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Ekonomia na dzień dobry
Newsletter autorski Marcela Lesika
ZAPISZ MNIE
Ekonomia na dzień dobry
autor: Marcel Lesik
Wysyłany raz w tygodniu
Marcel Lesik
Autorski newsletter poświęcony światowej ekonomii: analizy, prognozy, badanie trendów i sprawdzanie faktów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane