Amerykański dolar już po 2,42 i ciągle spada

Marek Wołos
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Wczoraj złoty kontynuował umocnienie względem dolara. Kurs USD/PLN przebił dolne ograniczenie przedziału ostatnich wahań na 2,44. To pociągnęło spadek kursu dolara do 2,42 zł. Dalsza obniżka kursu w kierunku 2,4 jest bardzo prawdopodobna.

Dolar tracił również względem innych europejskich walut. Ostatnie silne spadki względem dolara odreagował funt brytyjski. Stało się tak za sprawą danych z Wielkiej Brytanii na temat inflacji PPI. W listopadzie była ona wyższa, niż się spodziewano. Może to oznaczać, że ostatnia decyzja Banku Anglii o obniżce stóp procentowych była zbyt pochopna. To przełożyło się na odbicie notowań EUR/USD do 1,47.

Dzisiejsza decyzja Fedu o zmianie stóp procentowych wytyczy trend na najbliższe tygodnie. Jakakolwiek obniżka stóp w USA zmniejszy popyt na amerykańską walutę i pogłębi jej przecenę.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu