Amerykański fundusz stawia na Billona

aktualizacja: 13-09-2017, 18:35

100 tys. USD od akceleratora dla start-upów Fintech 71 ze Stanów Zjednoczonych, wcześniej 2 mln EUR z unijnego grantu – spółka Billon dopiero uaktywnia się na rynku i zbroi do międzynarodowej ekspansji.

Przed młodą, technologiczną spółką Billon pracowity czas. Zespół spędzi 10 tygodni w Stanach Zjednoczonych, gdzie pod opieką specjalistów zgromadzonych wokół akceleratora dla start-upów Fintech 71 będzie rozwijać swój koncept. Firma, w którą zainwestowali były prezes PZU Andrzej Klesyk i prezes ITI Wojciech Kostrzewa, rozwija technologię natychmiastowych transakcji bez pośredników - „zapisane” w aplikacji mobilnej pieniądze mogą być przesyłane między jej użytkownikami na całym świecie. Rozwiązanie bazuje na blockchain, czyli technologii rozproszonego rejestru (DLT - Distributed Ledger Technology). 

Zobacz więcej

Jesienią wystartować ma tworzona przez firmę Billon platforma płatności e-commerce. ARC

Firma już wcześniej pochwaliła się, że z jej technologii korzysta Philip Morris – za pośrednictwem systemu Billon wypłacane są nagrody motywacyjne dla firm. Dodatkowo jesienią wystartować ma zapowiadana już platforma płatności e-commerce. Będzie wspierać obsługę m.in. sklepów internetowych, blogerów, pozwoli też na przekazywanie wpłat na rzecz fundacji. 

- Banki, firmy, sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze – zaznacza w komunikacie Andrzej Horoszczak, prezes Billonu.

Według planu serwis w 2018 r. ma zostać wprowadzony również na rynek Wielkiej Brytanii (firma posiada biura w Warszawie i w Londynie). Na rozwój technologii i ekspansję zagraniczną spółka kilka tygodni temu pozyskała grant w wysokości 2 mln EUR z unijnego programu Horyzont 2020, w ramach tzw.  Instrumentu MSP. 

A Billon ma zakusy również na rynek amerykański. Rozwój w USA może ułatwić udział w programie akceleracji Fintech 71, w który zaangażowani zostali m.in. mentorzy z firm Visa, Mastercard, Prudential, Santander. Wsparciem będzie też przyznane przez fundusz Fintech 71 finansowanie – 100 tys. USD w zamian za część udziałów w spółce. Projekt ma zostać dodatkowo przedstawiony inwestorom z USA. 

David Putts, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego zapewnia w rozmowie z „PB”, że firma prowadzi negocjacje w sprawie wdrożenia technologii w bankach z różnych krajów, m.in. z Wielkiej Brytanii i Izraela. 

- Rozmawiamy także z firmami FMCG. W grę wchodzi nie tylko przekazywanie wypłat współpracownikom firmy, ale równie jej klientom w ramach akcji marketingowych i programów lojalnościowych  – zaznacza David Putts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Amerykański fundusz stawia na Billona