Amerykańskie akcje w dół

opublikowano: 23-09-2022, 22:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje amerykańskie zanotowały w piątek obniżkę, a indeks S&P 500 był notowany w okolicach najniższego poziomu w tym roku – podaje MarketWatch.

fot. Bloomberg

Dow Jones Industrial Average DJIA stracił dziś prawie 566 pkt, czyli 1,9 proc., docierając do poziomu 29 511. S&P 500 poszedł z kolei w dół o 76 pkt, 2 proc., dochodząc do pułapu 3682. Nasdaq Composite zanotował natomiast obniżkę o 228 pkt, 2,1 proc., docierają do poziomu 10 839.

Akcje amerykańskie gwałtownie spadły w piątek, ponieważ zmienność na rynku wzrosła w ślad za tym, że Rezerwa Federalna dokonała w środę trzeciej z rzędu, dużej podwyżki stóp procentowych o trzy czwarte punktu procentowego.

Inwestorzy obawiają się, że tak zwane miękkie lądowanie dla amerykańskiej gospodarki słabnie, ponieważ bank centralny utrzymuje agresywne tempo zacieśniania polityki pieniężnej w celu walki z wysoką inflacją. Po ogłoszeniu w środę kolejnej podwyżki stóp procentowych, przewodniczący Fed Jerome Powell ponownie ostrzegł, że jego praca nie została jeszcze wykonana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, MarketWatch

Polecane