Amerykańskie banki gotowe pomóc Londynowi

Cztery amerykańskie banki inwestycyjne obiecały brytyjskiemu ministrowi finansów, że spróbują pomóc w zachowaniu przez Londyn wiodącej pozycji jako centrum finansowego, donosi Reuters. Nie zadeklarowały się jednak odnośnie swoich miejsc pracy w stolicy Wielkiej Brytanii, po tym jak Brytyjczycy opowiedzieli się za brexitem.

Jeden z bankierów poinformował, że podczas spotkania z Osbornem, banki chciały zobaczyć konkretne kroki i usłyszeć jasne deklaracje ze strony szefa brytyjskich finansów zmierzające do zapewnienia, że firmy z siedzibą w Londynie zachowają dostęp do rynków UE. 

Londyn
Zobacz więcej

Londyn

ARC

Dodał, że bez tego, trudno oczekiwać, że ktoś przy zdrowych zmysłach będzie obecnie ryzykował inwestycjami w tym kraju.

W spotkaniu z Osbornem uczestniczyli przedstawiciele JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America Merrill Lynch oraz Morgan Stanley, as także brytyjskiego banku Standard Chartered, który jest skoncentrowany przede wszystkim na azjatyckim rynku.

Dzisiaj spotkaliśmy się i zgodziliśmy się, że będziemy pracować razem . Naszym wspólnym celem jest pomoc Londonowi w zachowaniu jego pozycji jako wiodącego międzynarodowego centrum finansowego – stwierdziły banki w oficjalnym oświadczeniu.

Tymczasem w czwartek ukazała się też informacja, że JPMorgan może być zmuszony do przeniesienia z Wielkiej Brytanii tysięcy pracowników.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie banki gotowe pomóc Londynowi