Amerykańskie banki w centrum uwagi

Inwestorzy trzymają kciuki za wydłużenie serii zwyżek Dow Jonesa do jedenastu.

Notowania w przedsesyjnym handlu na Wall Street zapowiadają nieznacznie mocniejsze otwarcie piątkowej sesji. Na kilkadziesiąt minut przed dzwonkiem kontrakty na Nasdaq100 zyskują ponad 0,1 proc., a symbolicznie nad kreską utrzymują się futures na S&P500 i Dow Jonesa. Inwestorzy powinni trzymać kciuki, żeby ostatni z indeksów przedłużył swoją passę nieprzerwanych zwyżek do 11 sesji. We wszystkich czterech przypadkach w historii, gdy to się wydarzyło, indeks silnie rósł jeszcze przez kolejne trzy miesiące. Mimo to wielu ekspertów jest sceptycznych.

- Podobały nam się amerykańskie akcje, ale dosyć znacznie podrożały – komentował telewizji Blooomberg James Butterfill, odpowiedzialny za strategię rynku akcji w biurze Coutts & Co.

Ponad 4 proc. w przedsesyjnym handlu zyskuje Bank of America. Pożyczkodawca uzyskał zgodę regulatora na skup akcji własnych na kwotę 5 mld USD. Około 2 proc. tracą jednak papiery JPMorgan i Goldman Sachs. Zwiększenie kapitału bankom nakazał nadzór finansowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie banki w centrum uwagi