Czytasz dzięki

Amerykańskie giełdy przerwały zwyżkową serię

opublikowano: 02-11-2018, 21:12

Piątkowe notowania na Wall Street przyniosły przełamanie wzrostowej tendencji, choć początek sesji nie wskazywał na taki rozwój wydarzeń. Otwarcie i pierwsza faza notowań stały pod znakiem kontynuacji trwającego przez poprzednie trzy dni odbicia.

Nastroje pogorszyło jednak Apple. Producent popularnych iPhone’ów opublikował rozczarowującą prognozę, która dołączyła do coraz większej fali obaw związanych z przyszłymi zyskami korporacji. Te pesymistyczne nastroje przeważyły nad optymizmem wynikającym ze zdrowych fundamentów amerykańskiej gospodarki i nadziejami odnośnie złagodzenia napięć w handlu międzynarodowym, głównie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. REUTERS/Brendan McDermid/Forum

Zaprezentowane w piątek dane z rynku pracy, dosyć optymistyczne w swoim brzemieniu, zwiększyły szanse, na grudniową podwyżkę stóp przez Rezerwę Federalną. 

Wzięciem cieszyły się udziały Starbucks. Akcje największej sieci kawiarnianej zyskiwały momentami ponad 12 proc. co było reakcją na publikację nadspodziewanie dobrego raportu kwartalnego wskazującego na silna sprzedaż w USA i Chinach.

Z kolei mocna podaż ujawniła się na papierach Kraft Heinz, które tracąc ponad 10 proc. były najsłabszym ogniwem indeksu S&P500. Wszystko przez przestrzelenie oczekiwań związanych z zyskami spożywczego giganta z uwagi na rosnące koszty surowców.

Na finiszu sesji indeks blue chipów DJ IA spadał o 0,43 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,63 proc. a Nasdaq Composite tracił 1,04 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane