Amerykańskie indeksy rozpoczęły sesje od wzrostów

Paweł Kubisiak
27-12-2001, 17:11

Po świątecznych zwyżkach zarówno Nasdaq, jak i Dow Jones rozpoczęły czwartkowe sesje na plusie. Rynek wciąż pozostaje pod pozytywnym wpływem informacji o wzroście świątecznej sprzedaży, jakie przekazały dzień wcześniej sieci handlowe. Po lepszych od oczekiwań wynikach świątecznej sprzedaży w internecie, już drugi dzień z rzędu, wzrosła wycena internetowego portalu Yahoo i księgarni internetowej Amazon.com.

Dodatkowo w czwartek nastroje wśród spółek technologicznych poprawił Merrill Lynch, podnosząc rekomendacje dla producenta mikroprocesorów Advanced Micro Devices. Kurs AMD wzrósł tuż po otwarciu o 4 proc. i pociągnął za sobą cały sektor technologiczny, na czele z Intelem, czołowym wytwórcą chipów.

W dół poszły akcje HotJobs.com, spółki zajmującej się rekrutacją pracowników w internecie. Numer jeden na rynku łowców głów, TMP Worldwide wykluczył możliwość przejęcia spółki, więc HotJobs może liczyć jedynie na Yahoo!.

Początek czwartkowej sesji przebiegł w spokojnej atmosferze, znacznie ciekawiej zapowiadają się piątkowe notowania. W piątek przed nastąpi publikacja istotnych danych makro: wielkość zamówień na dobra trwałe za listopad, Chicago PMI za grudzień i wskaźnik zaufania konsumentów.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerykańskie indeksy rozpoczęły sesje od wzrostów