Amerykańskie rynki akcji nadal rosną

opublikowano: 25-10-2021, 16:50

Pomimo rekordów na koniec ubiegłego tygodnia nie widać, aby inwestorzy mieli wielką chęć na realizację zysków.

Godzinę po rozpoczęciu sesji Dow Jones utrzymywał się w pobliżu piątkowego zamknięcia, S&P500 rósł o 0,1 proc., a Nasdaq zwyżkował o 0,4 proc. Popyt przeważał w 6 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek energii (1,6 proc.), czemu sprzyjał pierwszy od 2014 roku wzrost kursu ropy WTI powyżej 85 USD, a także dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,1 proc.), gdzie lokomotywą wzrostu była motoryzacja (5,4 proc.), ciągnięta w górę przez Teslę (6,7 proc.). Popyt na akcje spółki Elona Muska wywołały doniesienia o zamówieniu u niej 100 tys. aut przez wypożyczalnię samochodów Hertz. Tesla jest najmocniej drożejącą spółką z S&P500. W pierwszej dziesiątce, oprócz spółek z sektora naftowego, są jeszcze producent chipów Micron (2,7 proc.), kopalnia węgla opałowego Cottera (3,7 proc.) oraz PayPal (4,1 proc.). Operator płatności elektronicznych drożeje po tym jak zaprzeczył, że chce przejąć Pinterest.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rentowność obligacji USA spada, indeks dolara wskazuje jego umocnienie. Mimo to kurs złota rośnie i utrzymuje się powyżej 1800 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane