Ami podwoi sprzedaż pierza

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 18-09-2002, 00:00

Firma Ami z Mikstatu, największy eksporter gęsiego mięsa w Polsce, zwiększy dostawy pierza na rynek japoński.

W firmie Ami w Mikstacie (województwo wielkopolskie), wytwórcy mięsa gęsiego i pierza, gościli przedstawiciele japońskiej firmy Osaka Nishikawa, będącej jednym z najbardziej znanych na świecie producentów materacy, pościeli i poduszek. W czasie spotkania podpisano umowę, w wyniku której w znaczący sposób wzrośnie eksport firmy do Japonii.

Ami należy do głównych kontrahentów Osaka Nishikawa w Polsce.

— Rocznie eksportujemy do Niemiec i Japonii 150 ton gęsiego pierza. Ta ilość rozkładała się dotychczas równo między te dwa kraje —mówi Ryszard Zadka, prezes Ami.

Nie chce on jednak ujawnić wartości kontraktu. Podaje tylko, że w jego wyniku proporcje eksportu do Niemiec i Japonii wyniosą jak 1: 3. Można zatem szacować, że firma będzie teraz dostarczać blisko 300 tys. ton pierza rocznie.

Ami jest firmą rodzinną działającą na rynku od 1992 r. Według Krajowej Rady Drobiarstwa, Ami jest największym w Polsce eksporterem mięsa gęsiego (firma kontroluje 20 proc. polskiego eksportu gęsiego mięsa). Jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała certyfikaty zezwalające jej na eksport mięsa na rynki UE. Ami ma własną sieć handlową składającą się z 26 sklepów i 3 hurtowni w Wielkopolsce. Zatrudnia 400 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ami podwoi sprzedaż pierza