Amica szlifuje strategię

[KSA]
opublikowano: 17-03-2010, 17:16

Producent dużego AGD pod koniec półrocza pokaże plan trzyletni. I do 2012 r. podwoi zysk operacyjny.

Jeszcze w marcu Amica podpisze ostateczną umowę z Samsungiem. Koncern kupi od spółki dwa zakłady produkcyjne: wytwarzający pralki i lodówki. Dzięki transakcji do Amiki wpłynie około 204 mln zł plus wartość materiałów (około 35 mln zł).

- Pracujemy teraz nad płynnym wyłączeniem fabryk ze struktur spółki – mówi Jacek Rutkowski, prezes Amiki.

Firma szacuje koszty związane z transakcją (m.in. inwestycja w odtworzenie powierzchni biurowej i magazynowej) na około 17-20 mln zł. Zgodnie z umową, w przejętych zakładach koreański koncern będzie przez rok produkował pralki i lodówki dla Amiki.

- W sierpniu otrzymamy od Samsunga ofertę na kolejny rok. Jednocześnie rozmawiamy z innymi producentami, którzy mogliby wytwarzać dla nas te produkty – informuje Jacek Rutkowski.
Outsourcing będzie dla spółki korzystnym posunięciem. Zarząd szacuje, że rentowność EBIT na tych produktach, których wytwarzanie będzie zlecone na zewnątrz, wzrośnie o przynajmniej 15 pkt. proc.
Amica pracuje nad strategią do 2012 r.

- Dokument będzie gotowy w maju lub czerwcu – mówi Jacek Rutkowski.

Do 2012 r. spółka może podwoić zysk operacyjny. Jednym z elementów planu trzyletniego jest zwiększenie mocy wytwórczych kuchni. Inwestycja szacowana jest na 30-50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [KSA]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu