Amplico TFI: teraz czas na  mniejsze spółki

DI
opublikowano: 08-11-2010, 00:00

Zarządzający Amplico TFI

Październik, podobnie jak wrzesień, przyniósł dodatnie stopy zwrotu na większości rynków akcji. WIG i WIG20 osiągnęły w zeszłym miesiącu poziomy odpowiadające tegorocznym maksimom. Nie sprawdził się zatem stereotyp mówiący o krachu (korekcie) na rynkach akcji w październiku. Lepsze od oczekiwań wyniki większości amerykańskich firm z trzeciego kwartału 2010 oraz oczekiwanie na ujawnienie szczegółów programu skupu aktywów przez Fed wpłynęły pozytywnie na zachowanie rynków akcji w październiku. Sprawdziła się więc nasza diagnoza rozwoju sytuacji na rynkach finansowych w zeszłym miesiącu. Dobrej koniunktury na rynkach akcji w październiku nie popsuła informacja o podwyżce stóp procentowych w Chinach. Podwyżka ta miała na celu "schładzanie wzrostu gospodarczego". Uważamy, że kolejne wiadomości o zaostrzeniu polityki monetarnej w Chinach mogą mieć tylko krótkotrwały negatywny wpływ na stopy zwrotu na rynkach akcji.

Pod koniec października Departament Handlu USA podał wstępne dane dotyczące wzrostu PKB w III kwartale. Wzrost ten w ujęciu zannualizowanym wyniósł 2 proc. Wynik ten jest zgodny z rynkowymi prognozami i nieznacznie lepszy niż dane z drugiego kwartału, w którym gospodarka amerykańska wzrosła o 1,7 proc. Motorem wzrostu PKB w USA w trzecim kwartale były wydatki konsumpcyjne, które wzrosły w tempie zannualizowanym wynoszącym 2,6 proc. Ujemny wpływ na dynamikę PKB miały wydatki inwestycyjne oraz eksport netto. Oczekujemy, że osłabienie się dolara względem euro sprawi, że w przyszłych kwartałach kontrybucja eksportu netto do wzrostu PKB w USA ulegnie znacznej poprawie.

Obecne ceny zachęcają do realizacji zysków przez niektórych inwestorów, co może w krótkim czasie osłabić siłę trendu wzrostowego, z jakim mamy do czynienia. Uważamy jednak, że w dłuższym horyzoncie czasowym fundusze akcyjne, a w szczególności małych i średnich spółek, przyniosą atrakcyjne stopy zwrotu. Rekomendujemy więc zakup krajowych funduszy akcyjnych, a w szczególności funduszy małych i średnich spółek.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane