Czytasz dzięki

Amtrak wysyła na urlop 2 tys. pracowników

opublikowano: 03-09-2020, 06:40

Amtrak, kontrolowana przez państwo amerykańska spółka zajmująca się kolejowymi przewozami pasażerskimi wysyła na urlop 2 tys. pracowników z powodu spadku liczby klientów w czasie pandemii, donosi The New York Times.

Decyzja dotyczy prawie 10 proc. zatrudnionych w spółce. Wejdzie w życie od października, wraz z rozpoczęciem nowego roku rozrachunkowego. Krytycy twierdzą, że Amtrak nie powinien zmniejszać zatrudnienia w momencie kiedy jego usługi stały się atrakcyjną alternatywą dla lotów pasażerskich. 

Od marca liczba pasażerów Amtrak spadła o 95 proc., a prognoza przychodów w 2021 roku zakłada ich zniżkę o połowę. Kongres USA musiał wesprzeć spółkę kwotą prawie 1 mld USD z funduszu pomocowego. Prezes William J. Flynn wystąpił jednak o kolejne 1,4 mld USD w związku z oczekiwaniem, że w 2021 roku nadal będzie mało chętnych do przejazdu koleją, co odbije się na przychodach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane