Amundi opuścił ekspert od długu

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 18-02-2016, 22:00

Fryderyk Krawczyk, który odpowiedzialny był m.in. za fundusz obligacyjny i pieniężny, rozstał się z towarzystwem.

Specjalista, który na pokład towarzystwa rodem z Francji wkroczył na początku 2014 r., po niemal dwóch latach współpracy rozstaje się z firmą — dowiedział się „Puls Biznesu”. Prace skończy z końcem lutego.

— Potwierdzam, że kończymy współpracę z Fryderykiem. Nie stanowi to jednak zagrożenia dla stabilności procesu zarządzania, ponieważ portfele funduszy kierowanesą zespołowo. Poza tym możemy liczyć na duże wsparcie ze strony grupy Amundi. Nie planujemy na tę chwilę uzupełniać zespołu zarządzania o nowych pracowników — mówi Ludmiła Falak-Cyniak, członek zarządu Amundi TFI.

Nie wiadomo, co było powodem rozstania, ale gdyby przyjrzeć się osiągnięciom inwestycyjnym Fryderyka Krawczyka, to można właśnie w nich upatrywać przyczyn. Amundi Obligacji, który w portfelu ma dziś 165 mln zł, uszczuplił w tym roku oszczędności klientów o 1,7 proc., podczas gdy rywale zarobili średnio 0,2 proc. W całym 2015 r.

fundusz stracił 1,7 proc., co było trzecim najgorszym wynikiem na rynku. Od początku działalności zarobił 5,1 proc., tracąc do konkurencji 1,5 pkt. proc. Niewiele lepiej wypada Amundi Płynnościowy, który w 2015 r. zyskał co prawda o 0,2 pkt. proc. więcej niż średnia w grupie, ale od początku działalności zarobił 3,8 proc., co jest wynikiem o 0,2 pkt. proc. gorszym od rywali.

Fryderyk Krawczyk do Amundi trafił ze Skarbca, gdzie do 2013 r. pracował z Ludmiłą Falak-Cyniak. Szefowa doceniła jego umiejętności i zaprosiła do współpracy na pokładzie tworzonej wówczas firmy. Wówczas rzeczywiście na jego osiągnięcia inwestycyjne klienci narzekać nie mogli. Dla przykładu, Skarbiec Obligacja Instrumentów Dłużnych w ciągu dwóch lat osiągnął wynik lepszy od średniej o ponad 1 pkt proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu