AMW: 30 mln zł za pałac Lubomirskich

Adam Brzozowski
opublikowano: 12-07-2001, 00:00

AMW: 30 mln zł za pałac Lubomirskich

Agencja Mienia Wojskowego w Warszawie ogłosiła przetarg na piętnastoletnią dzierżawę nieruchomości wraz ze znajdującym się na niej pałacem Lubomirskich. Potencjalny dzierżawca za cały okres dzierżawy pałacu zapłaci minimum 30 mln zł. Zarządca gruntu z budynkiem, minimalną, miesięczną stawkę czynszu określił w przetargu na kwotę 163,8 tys. zł. Okres użytkowania obiektu zakończy się 31 grudnia 2016 r.

Pałac Lubomirskich znajduje się przy placu Żelaznej Bramy w centrum miasta. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest na działalność biurową oraz kulturalno-oświatową. Powierzchnia użytkowa pałacu —wpisanego do rejestru zabytków — wynosi 2491,6 mkw.

Obecnie w pałacu znajduje się siedziba Business Center Club. Umowa dzierżawy pomiędzy AMW i BCC niedawno się zakończyła, jednak organizacja dostała warunkowe pozwolenie na nieco dłuższe użytkowanie pomieszczeń. Drugim użytkownikiem pałacu jest Klub Wojsk Lądowych, zajmujący około 1 tys. mkw. na parterze i w piwnicach, jednak zarząd AMW twierdzi, że pomieszczenia te będą sukcesywnie zwalniane. Do tego czasu potencjalny dzierżawca będzie zobowiązany do czasowego użyczenia wojsku pomieszczeń przy zwolnieniu z opłat za powierzchnię.

Przetarg odbędzie się 27 lipca 2001 r. w siedzibie Oddziału Terenowego Biura AMW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AMW: 30 mln zł za pałac Lubomirskich