Amway wybrał miasto Kraka

MAG
opublikowano: 07-06-2010, 12:58

W stolicy Małopolski działa już 51 centrów usług. Jesienią powstanie kolejne. Amerykański gigant sprzedaży bezpośredniej zatrudni kilkadziesiąt osób.

Do ponad 300 centrów usług działających w naszym kraju, w tym wielu światowych marek, dołącza Amway, firma specjalizująca się w sprzedaży bezpośredniej detergentów, kosmetyków i suplementów diety.

— Amway otworzy w Krakowie centrum usług, w którym zatrudni kilkadziesiąt osób — twierdzi źródło "PB".

— Centrum jeszcze nie ruszyło. Otwarcie nastąpi jesienią — dodaje kolejny rozmówca.

Firma Amway nie komentuje tych doniesień, ale zapowiada publikację komunikatu prasowego w najbliższych tygodniach.

Wybór Krakowa nie dziwi Andrew Hallama, sekretarza generalnego Aspire, organizacji zrzeszającej centra usług i centra IT w Polsce.

— Cieszą nas wszystkie nowe projekty. Zależy nam na rozwoju tego sektora i powstawaniu kolejnych miejsc pracy — mówi Andrew Hallam.

Jego zdaniem, krakowski rynek może rosnąć w tempie 30 proc. rocznie. W stolicy Małopolski działa już 51 centrów usług zatrudniających 16 tys. osób, a pracownicy krakowskich centrów stanowią już 30 proc. wszystkich osób zatrudnionych w tym sektorze w Polsce.

— Ale niedorzecznością byłoby sądzić, że rynek jest przegrzany. Czy Krzemowa Dolina jest przegrzana? Nie. Kraków, podobnie jak Krzemowa Dolina, zaczyna odczuwać pozytywne skutki klastra — uważa Andrew Hallam.

Kraków po raz drugi został najlepszym "wschodzącym" miastem w Europie w rankingu usług Global Services-Tholons i zajmuje miejsce w czołówce wśród lokalizacji dobrych na centra wielojęzyczne i analizy rynkowe.

Amway został założony w 1959 r. i jest częścią grupy Alticor z siedzibą w Ada w stanie Michigan w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Amway wybrał miasto Kraka