Analitycy: 1,6 mld USD dla sektora biotechnologii w USA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-11-2005, 14:48

1,6 mld USD uzyskał w III kwartale 2005 r. sektor biotechnologii i produkcji urządzeń medycznych w USA. W UE sektor ten zyskał ponad 1,5 mld USD od początku roku - podało w poniedziałek w raportach amerykańskie stowarzyszenie National Venture Capital Association oraz europejska organizacja analityczna EMI.

1,6 mld USD uzyskał w III kwartale 2005 r. sektor biotechnologii i produkcji urządzeń medycznych w USA. W UE sektor ten zyskał ponad 1,5 mld USD od początku roku - podało w poniedziałek w raportach amerykańskie stowarzyszenie National Venture Capital Association oraz europejska organizacja analityczna EMI.

    Jak stwierdzono w raportach obu firm, sektor biotechnologii rozwija się głównie w USA, za to mniejsza jest liczba projektów związanych z urządzeniami medycznymi. Unia Europejska pozostaje w tyle w sektorze biotechnologii, rośnie za to liczba projektów związanych z urządzeniami medycznymi.

    Według raportu National Venture Capital Association, amerykański sektor biotechnologii i produkcji urządzeń medycznych jest bardzo aktywny - pozyskane w III kwartale tego roku 1,6 mld USD trafiło do 155 firm. Pieniądze te mają sfinansować przede wszystkim prace badawczo-rozwojowe i wdrożenia (wraz z patentowaniem) z zakresu biotechnologii. Środki te będą także przeznaczone na  opracowanie i produkcję nowych typów urządzeń medycznych.

    Łącznie w trzech kwartałach tego roku cały amerykański sektor biotechnologii i produkcji urządzeń medycznych pozyskał 4,2 mld USD w inwestycjach joint venture, kierowanych do ponad 300 firm działających głównie w branży biotechnologii. Do końca roku inwestycje joint venture w tym sektorze powinny sięgnąć 5,5 mld USD (bez liczenia finansowania z puli projektów rządowych).

    Według raportu EMI, w Unii Europejskiej sytuacja jest odwrotna. Z funduszy unijnych oraz w inwestycjach joint venture sektory - biotechnologiczny i produkcji urządzeń medycznych - pozyskały od początku roku nieco ponad 1,5 mld USD. Jak stwierdzono w raporcie, większość przypadła na firmy tworzące nowe rozwiązania urządzeń medycznych; biotechnologia w UE dopiero się rozwija (przodują firmy brytyjskie i francuskie).

    Do końca obecnego roku unijne sektory produkcji urządzeń medycznych i biotechnologii powinny pozyskać finansowanie w wysokości ponad 2,1 mld USD. Jak podał EMI, rzeczywista wartość finansowania obu sektorów w Unii może być trochę wyższa, gdyż nieznane są wszystkie środki prywatne przeznaczane na biotechnologię i produkcję urządzeń medycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Analitycy: 1,6 mld USD dla sektora biotechnologii w USA