Analitycy BOŚ rekomendują: TRZYMAJ akcje Agory

Marek Druś
opublikowano: 10-07-2001, 11:55

Analitycy BOŚ podtrzymali rekomendację TRZYMAJ dla akcji Agory. W raporcie zwrócono uwagę na fakt zwiększonej ilości papierów spółki, która pojawi się na rynku.

Agora złożyła na początku lipca do zarządu GPW wniosek o wprowadzenie do obrotu giełdowego niemal 2,9 mln akcji zwykłych na okaziciela. Oznacza to, że na rynek może trafić 16 proc. wszystkich akcji wprowadzonych do obrotu giełdowego i znajdujących w rękach drobnych akcjonariuszy (free float).

2,5 mln akcji, które obejmuje wniosek, to własność akcjonariuszy, którzy objęli je w wyniku przekształcenia Agory w spółkę akcyjną w 1998 roku. Pozostałe zostały nabyte w ramach programów motywacyjnych spółki.

Analitycy BOŚ wskazują również na to, że podczas WZA Spółki 27 czerwca podjęto uchwałę w sprawie kapitału docelowego zgodnie z którą Zarząd jest upoważniony przez okres trzech lat do dokonania jednego albo więcej podwyższeń kapitału zakładowego o łączną kwotę nie większą niż 42,5 mln złotych.

- Biorąc pod uwagę wycenę, sytuację finansową i ryzyko oraz przewidywany potencjał wzrostu Agory podtrzymujemy wydaną rekomendację: TRZYMAJ – napisano w raporcie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy BOŚ rekomendują: TRZYMAJ akcje Agory