Analitycy KBC obstawiają spadki

opublikowano: 26-02-2013, 00:00

Specjaliści KBC Securities spodziewają się kontynuacji realizacji zysków, choć i tak mają swoich faworytów na marzec.

Echo Investment i TVN — akcje tych polskich spółek analitycy biura umieścili na liście najbardziej polecanych. Pierwszej dlatego, że spodziewają się bardzo dobrych rezultatów za IV kwartał, w ślad za rewaluacją ostatnio oddanych projektów deweloperskich. TVN, zdaniem specjalistów KBC, zaskoczy skalą obniżki kosztów w IV kwartale 2012 r., co pchnie w górę konsensus oczekiwań na ten rok.

— Możliwe jest też ogłoszenie dywidendy w wysokości 0,48 zł na akcję — napisano w raporcie.

KBC umieścił też na liście faworytów pięć innych firm, z tym zastrzeżeniem, że to inwestycje o podwyższonym ryzyku. Jedną z nich jest Budimex, który w ocenie analityków jest relatywnie dobrze przygotowany na przetrwanie okresu słabej koniunktury w branży, ma szansę na zgarnięcie sporej części nowych kontraktów, a ponadto kusi dywidendą.

Deweloperskie Robyg i GTC raczej nie zachwycą wynikami, ale — w ocenie ekspertów — zostało to już uwzględnione w cenie akcji. Inwestorzy przychylniejszym okiem mają też spojrzeć na Bank Handlowy (KBC zwraca uwagę na odwrotną zależność między rentownościami polskich obligacji a kursem akcji banku oraz atrakcyjną stopę dywidendy na poziomie ponad 6 proc.) oraz Bank Millennium, który może zyskiwać dzięki spekulacjom o przejęciu. W obu przypadkach — jak podkreślono — nie ma jednak fundamentalnych przesłanek do zwyżki notowań.

Makroryzyka dla rynku

Zbliżający się 1 marca — data, do której w amerykańskim Kongresie obie największe partie muszą osiągnąć porozumienie, by automatycznie cięcia kosztów nie weszły w życie, przynajmniej czasowo.

Ewentualny powrót do władzy we Włoszech Silvia Berlusconiego (wybory zakończyły się wczoraj), w tym możliwe zablokowanie procesu legislacyjnego po zwycięstwie partii byłego premiera w wyborach do Senatu.

Obawy o luzowanie ilościowe (QE) w USA, po tym jak Fed poinformował niedawno, że w marcu ponownie przyjrzy się celowości kontynuowania programu.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane