Analitycy KBC obstawiają spadki

opublikowano: 26-02-2013, 00:00

Specjaliści KBC Securities spodziewają się kontynuacji realizacji zysków, choć i tak mają swoich faworytów na marzec.

Echo Investment i TVN — akcje tych polskich spółek analitycy biura umieścili na liście najbardziej polecanych. Pierwszej dlatego, że spodziewają się bardzo dobrych rezultatów za IV kwartał, w ślad za rewaluacją ostatnio oddanych projektów deweloperskich. TVN, zdaniem specjalistów KBC, zaskoczy skalą obniżki kosztów w IV kwartale 2012 r., co pchnie w górę konsensus oczekiwań na ten rok.

— Możliwe jest też ogłoszenie dywidendy w wysokości 0,48 zł na akcję — napisano w raporcie.

KBC umieścił też na liście faworytów pięć innych firm, z tym zastrzeżeniem, że to inwestycje o podwyższonym ryzyku. Jedną z nich jest Budimex, który w ocenie analityków jest relatywnie dobrze przygotowany na przetrwanie okresu słabej koniunktury w branży, ma szansę na zgarnięcie sporej części nowych kontraktów, a ponadto kusi dywidendą.

Deweloperskie Robyg i GTC raczej nie zachwycą wynikami, ale — w ocenie ekspertów — zostało to już uwzględnione w cenie akcji. Inwestorzy przychylniejszym okiem mają też spojrzeć na Bank Handlowy (KBC zwraca uwagę na odwrotną zależność między rentownościami polskich obligacji a kursem akcji banku oraz atrakcyjną stopę dywidendy na poziomie ponad 6 proc.) oraz Bank Millennium, który może zyskiwać dzięki spekulacjom o przejęciu. W obu przypadkach — jak podkreślono — nie ma jednak fundamentalnych przesłanek do zwyżki notowań.

Makroryzyka dla rynku

Zbliżający się 1 marca — data, do której w amerykańskim Kongresie obie największe partie muszą osiągnąć porozumienie, by automatycznie cięcia kosztów nie weszły w życie, przynajmniej czasowo.

Ewentualny powrót do władzy we Włoszech Silvia Berlusconiego (wybory zakończyły się wczoraj), w tym możliwe zablokowanie procesu legislacyjnego po zwycięstwie partii byłego premiera w wyborach do Senatu.

Obawy o luzowanie ilościowe (QE) w USA, po tym jak Fed poinformował niedawno, że w marcu ponownie przyjrzy się celowości kontynuowania programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu