Analitycy: Mamy trend wzrostowy, ale korekta tuż - tuż

DI
opublikowano: 12-10-2009, 00:00

Pomimo ostatnich spadków, z punktu widzenia analizy technicznej, nadal obowiązuje scenariusz wzrostowy. Tak twierdzą zarządzający z Allianz Polska TFI. Stosunek zysku do ryzyka nie jest jednak korzystny.

"Należy pamiętać, że wrześniowe osłabienie zwiększa ryzyko wystąpienia bardziej gwałtownej przeceny, co w krótkim terminie sprawia, że stosunek zysku do ryzyka nie jest korzystny" — ostrzegają w najnowszym, miesięcznym raporcie zarządzający Allianz Polska TFI.

W ocenie zarządzających w Allianz Polska TFI krytycznym poziomem dla warszawskiego parkietu jest około 32 500 pkt na indeksie WIG, który jest odpowiednikiem 945-960 pkt na amerykańskim SP 500. Należy go traktować jako linię obrony dla posiadaczy akcji. Dopóki rynki znajdują się powyżej, należy zakładać kontynuację wzrostów w przyszłości. Jednocześnie zarządzający podkreślają, iż krótkoterminowa ostrożność nie zmienia ich pozytywnego podejścia do rynku w długim terminie.

Korekty obawiają się też specjaliści z Noble Funds TFI. "Po ponad sześciu miesiącach trwania trendu wzrostowego prawdopodobieństwo korekty spadkowej rośnie. Chociaż możliwa jest kontynuacja trendu jeszcze przez jakiś czas, to zauważamy coraz mniejszy entuzjazm, z jakim inwestorzy reagują na dobre informacje. Z kolei kilka negatywnie odebranych danych było w stanie wywołać dość silne spadki na giełdach zagranicznych" — czytamy w październikowym komentarzu ekspertów z Noble Funds TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Analitycy: Mamy trend wzrostowy, ale korekta tuż - tuż