Analitycy przypomnieli o Lugu

KZ
opublikowano: 27-02-2014, 00:00

Zielonogórski producent opraw oświetleniowych walczy o atencję inwestorów. Z pomocą przyszli analitycy Kalliwody.

Najpierw split, później resplit, zapowiedź zmiany rynku notowań, ambitne prognozy i plany podboju rynków zagranicznych — od lat Lug próbuje przekonać do siebie inwestorów, ale notowania jak zaklęte znajdują się na poziomie zbyt niskim, by zrealizować plan przejścia na rynek główny GPW.

Zdaniem analityków Kalliwoda Research, spółka niesłusznie znajduje się poza obszarem zainteresowania graczy, jest jedną z najsolidniejszych na NewConnect, a nawet przy konserwatywnych prognozach jej akcje są mocno niedowartościowane. Specjaliści radzą kupować walory, a cenę docelową oszacowali na 5,20 zł — to ponad 30 proc. więcej od kursu giełdowego, który w środę 26 lutego rósł o 7 proc. do poziomu najwyższego od roku, a dzień wcześniej — czyli tuż przed publikacją raportu — również wyraźnie zyskiwał (4,7 proc.).

W 2013 r. Lug zanotował 1,5 mln zł zysku netto, o połowę mniej niż rok wcześniej i mniej niż obiecywano (3,6 mln zł; prognozę obniżono 13 listopada). Kalliwoda Research to jedno z niewielu biur, które wydaje rekomendacje dla małych, często niepłynnych spółek. Zwykle inwestorzy żywiołowo na nie reagują, choć z trafnością bywa różnie — z dziesięciu ostatnich tylko połowę można uznać za dobrą podpowiedź.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu