Analitycy: ropa powinna teraz kosztować 50 USD, a nie 66 USD

Polska Agencja Prasowa SA
11-09-2006, 14:15

Ropa naftowa powinna teraz kosztować 50 USD za baryłkę, a nie 66 USD. Fundusze, które inwestowały na rynkach paliw, wywindowały ceny zbyt wysoko - oceniają analitycy.

Ropa naftowa powinna teraz kosztować 50 USD za baryłkę, a nie 66 USD. Fundusze, które inwestowały na rynkach paliw, wywindowały ceny zbyt wysoko - oceniają analitycy.

"Ropa powinna być raczej po 50, a nie 66 USD. Inwestowanie przez fundusze spowodowało za wysoki wzrost cen" - powiedział Ben Dell, analityk Sanford C. Bernstein & Co. w Nowym Jorku.

W ub. tygodniu analitycy Standard Chartered Bank w swoim raporcie ocenili, że w przyszłym roku osłabnie tempo wzrostu gospodarczego w krajach Zatoki Perskiej, a cena ropy może spaść wówczas nawet do 40 USD za baryłkę.

Baryłka lekkiej ropy WTI na NYMEX w Nowym Jorku staniała w poniedziałek w handlu elektronicznym o 70 centów, czyli 1,1 proc., do 65,55 USD. To najniższa cena surowca w trakcie sesji od 4 kwietnia.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Analitycy: ropa powinna teraz kosztować 50 USD, a nie 66 USD