Analitycy: ropa w granicach 50-60 USD za baryłkę

(Tadeusz Stasiuk)
25-10-2006, 12:07

W ciągu najbliższych kilku miesięcy baryłka ropy może kosztować w granicach 50-60 USD - oceniają analitycy.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy baryłka ropy może kosztować w granicach 50-60 USD - oceniają analitycy.

"Myślę, że cena będzie się poruszać w przedziale 50-60 USD za baryłkę" - powiedział Eugen Weinberg, analityk rynku surowców w DZ Bank AG we Frankfurcie.

"Psychologicznym punktem jest 60 USD" - dodał. "Jeśli go pokonamy, to następnym pułapem będzie 63-64 USD za baryłkę" - ocenił Weinberg.

Analitycy oceniają, że dużo zależy teraz od tego, czy eksporterzy ropy z OPEC zachowają dyscyplinę i będą przestrzegać decyzji o cięciu dostaw ropy od 1 listopada o 1,2 mln baryłek dziennie. Takie postanowienie przyjęto podczas ostatniego nadzwyczajnego posiedzenia OPEC.

Niektórzy ministrowie z kartelu zapowiadają też możliwość dodatkowego zmniejszenia produkcji ropy przez grupę podczas jej grudniowego posiedzenia w Abudży. Taką sugestię przedstawił w poniedziałek minister ropy Wenezueli, który nie wykluczył kolejnego cięci dostaw ropy przez OPEC o 500 tys. baryłek dziennie.(DI, Bloomberg, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Analitycy: ropa w granicach 50-60 USD za baryłkę