Analitycy: Spodziewana konsolidacja złotego

PAP
opublikowano: 23-11-2009, 18:01

W poniedziałek złoty umocnił się wobec piątkowego zamknięcia. Obecnie spodziewana jest konsolidacja kursu w przedziale 4,07-4,14, ze wskazaniem na lekkie umocnienie się polskiej waluty. Na rynku obligacji panuje pozytywny sentyment, który powinien się utrzymać.

"Dziś niewiele się działo, było spokojnie. Złoty umocnił się w stosunku do piątkowego zamknięcia. Mamy dobre otwarcie na nowojorskiej giełdzie, panują dobre nastroje. Spodziewamy się konsolidacji złotego w przedziale 4,07-4,14, ze wskazaniem na lekkie umocnienie" - powiedział w rozmowie z PAP Marcin Turkiewicz, diler walutowy z BRE Banku.

We wtorek napłyną z rynków liczne dane, ważne dla notowań walut. O 10.00 w Niemczech zostanie podany wskaźnik zaufania w biznesie, IFO za listopad. O 11.00 w strefie euro zostanie podana informacja o nowych zamówieniach w przemyśle we wrześniu.

W USA o 15.00 zostanie podany wskaźnik cen domów S&P/CaseShiller za wrzesień. O 16.00 zostanie podany wskaźnik zaufania konsumentów, opracowany przez Conference Board za listopad oraz wskaźnik cen domów HPI za wrzesień i za III kw. 2009.

"Poniedziałek był w miarę spokojny. Panuje pozytywny sentyment, ceny obligacji powoli rosną i pewnie będą rosły przez najbliższy czas. Do końca roku spodziewałbym się, że ten pozytywny nastrój powinien się utrzymać. Wydaje się, że dobry jest także sentyment globalny, co z pewnością pomaga" - powiedział w rozmowie z PAP Remigiusz Zalewski, diler obligacji z BRE Banku.

"W tym tygodniu ważna będzie aukcja zamiany. Jest to kwestia bardziej techniczna, ale aukcja ta powinna być dobrze przyjęta" - dodał.

Resort finansów planuje przeprowadzenie przetargu zamiany obligacji 26 listopada 2009 r. z rozliczeniem 30 listopada 2009 r. Do odkupu zostaną wystawione obligacje DZ0110 i PS0310.


 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane