Analitycy stawiają na Novitę

Artur Szymański
14-04-2003, 00:00

Z opublikowanych w minionym tygodniu rekomendacji za bardzo interesujące należy uznać zalecenie BDM PKO BP dla akcji Novity. W raporcie z 4 kwietnia analitycy wycenili jeden walor producenta wykładzin podłogowych na 10,2 zł i zalecili ich kupno. Wycena brokera oznacza, że papiery Novity mają ponad 100-proc. potencjał wzrostowy.

Wiary we wzrost wartości akcji TP SA nie tracą analitycy Deutsche Banku. Rekomendujący podtrzymał 7 kwietnia zalecenie „kupuj” dla akcji operatora. 1-proc. spadek przychodów z telefonii stacjonarnej i 25-proc. wzrost przychodów Centertela dadzą 3,8-proc. wzrost przychodów grupy kapitałowej. Jako główne czynniki ryzyka dla wyceny rynkowej DB wskazał grożącą nadpodaż akcji, niejasną politykę rządu co do dalszego postępowania z posiadanymi udziałami spółki oraz możliwość obniżenia ratingu w związku z niekorzystnymi zmianami kursowymi. Podtrzymana została cena docelowa na poziomie 18,1 zł. W dniu wydania zalecenia walory telekomu kosztowały 12,4 zł.

Trzecią spółką, której akcje powinny drożeć, jest — zdaniem analityków — Sokołów. W raporcie z 1 kwietnia BDM PKO BP zasugerował kupno walorów spółki. Wycena na poziomie 2,98 zł była o 35,4 proc. wyższa od ówczesnej ceny rynkowej. Specjaliści oceniają, że Sokołów ma znakomitą szansę ekspansji rynkowej w związku z coraz bliższą perspektywą wstąpienia Polski do UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy stawiają na Novitę