Analitycy tną prognozy wyników

KMK, MARKETWATCH.COM
opublikowano: 26-10-2012, 00:00

Amerykańscy analitycy w reakcji na rozczarowujący sezon wyników obniżają prognozy zysków na czwarty kwartał dla spółek z indeksu S&P500.

Howard Silverblatt, starszy analityk w S&P Dow Jones Indices, podaje, że średnie szacunki zysku netto dla spółek z Wall Street zostały obniżone z 26,87 USD na akcje na koniec września do 26,60 USD.

— To nadal za wysoko. Myślę, że możemy oczekiwać dalszych obniżek prognoz. Analitycy nie mieli jeszcze czasu na dokładną weryfikację modeli po słabym sezonie wyników — mówi Howard Silverblatt.

Zdaniem specjalisty, kolejne cięcia nastąpią dopiero za kilka tygodni. Prognozowany wzrost zysku na akcję w czwartym kwartale wynosi obecnie 8,3 proc. w porównaniu z 9,5 proc. na koniec września. Łączny zysk amerykańskich spółek, które do tej pory opublikowały wyniki, spadły o 4 proc. rok do roku, a przychody wzrosły o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK, MARKETWATCH.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy