Analitycy zmienili zdanie o Stalprodukcie

Tomasz Duda, analityk Erste, podniósł rekomendację dla akcji spółki z Bochni ze „sprzedaj” do „kupuj”.

Od początku roku notowania Stalproduktu, który specjalizuje się w produkcji m.in. blach elektrotechnicznych transformatorowych i kształtowników giętych na zimno, urosły o 12 proc., a po ponad sześciu latach trendu spadkowego pojawiła się nadzieja na jego odwrócenie. Podstawę do tego daje zmiana trendu w cenie głównego produktu (blach), która od 2008 r. spadła o dwie trzecie.

— Choć cena wciąż jest na niskim poziomie i nie przekłada się na zbyt duże zyski Stalproduktu, to fakt, że podwyżka nie była jednorazowa i producenci zdołali wprowadzić kolejną, stwarza szanse na kolejny wzrost w przyszłości — uważa Tomasz Duda. Specjalista nie wyklucza ponadto, że utrzymujące się wysokie ceny cynku wydłużą żywot kopalni, kontrolowanej przez Stalprodukt.

Tomasz Duda liczy na skokową poprawę zysku netto spółki w 2015 r. — ma on wynieść 111 mln zł, wobec spodziewanych w tym roku niespełna 64 mln zł. EBITDA ma wzrosnąć z 207 do 275 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy zmienili zdanie o Stalprodukcie