Analityk: CD Projekt działa już na dwóch silnikach

opublikowano: 18-09-2017, 11:17
aktualizacja: 18-09-2017, 11:20

Piotr Łopaciuk, analityk DM PKO BP, podniósł do 106 zł wycenę akcji CD Projektu i podtrzymał zalecenie "kupuj".

- Wyniki I półrocza 2017 udowodniły dobrą monetyzację Gwinta. Co najważniejsze, bardzo podoba nam się naszkicowana przez firmę ścieżka rozwoju gry. Tak jak przewidywaliśmy w poprzedniej rekomendacji CD Projekt zaczął już działać na dwóch silnikach. Starszy silnik – Wiedźmin 3 ciągle sprzedają się fenomenalnie (powyżej oczekiwań). Jednocześnie najlepsze, konkurencyjne firmy na rynku gier przeżywają boom - mówi Piotr Łopaciuk.

Zobacz więcej

Gwent

CD Projekt

Jego zdaniem, choć Gwint przeżywa lepsze i gorsze momenty na swojej ścieżce wzrostu, to całościowy obraz i monetyzacja projektu wygląda bardzo dobrze.

- Największe wrażenie robi na nas projekt dodatku do gry (kampania dla jednego gracza), który naszym zdaniem będzie mocno przypominał samodzielną grę dla jednego gracza. To może bardzo poszerzyć jego sprzedaż i później zwiększyć bazę graczy internetowych - dodaje analityk DM PKO BP, który uważa, że Cyperpunk 2077 ma dużą szansę stać się największym dotychczasowym osiągnięciem firmy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu