Analityk: gotówka to atut Cyfrowego Polsatu

opublikowano: 21-06-2018, 22:00

Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku, podniósł z „trzymaj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu, choć cenę docelową nieznacznie obniżył — z 25,3 do 24,9 zł.

Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku, podniósł z „trzymaj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji Cyfrowego Polsatu, choć cenę docelową nieznacznie obniżył — z 25,3 do 24,9 zł. Zdaniem specjalisty, głównym atutem spółki jest wysoka zdolność do generowania gotówki, której poziom w 2018 r. specjalista szacuje na 1,49 mld zł, a w 2019 r. — na 1,66 mld zł. Ponadto, jak podkreśla analityk, po przejęciu kontroli nad Netią Cyfrowy Polsat większył pojemność swojej sieci, co jest istotne w warunkach rosnącego w tempie ponad 50 proc. rocznie zużycia danych na użytkownika w sieciach mobilnych.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

— Pozytywnie podchodzimy także do szybkiego wyjścia na rynek z ofertą konwergentną „fixed + mobile” już od połowy czerwca 2018 r. Ruch powinien wyciszyć odpływ klientów Netii w dużych miastach, gdzie Cyfrowy Polsat ma ciągle około jednej trzeciej — dodaje analityk.

Jego zdaniem, elementem wyróżniającym firmę na rynku ma być oferta unikalnego kontentu sportowego. Paweł Szpigiel sceptycznie ocenia natomiast brak dywidendy za 2017 r. (jego zdaniem, spółkę stać na jej wypłatę). Premię za 2018 r. analityk szacuje na 0,32 zł na akcję. Raport, wydany 15 czerwca o godz. 8.35, dostępny jest w załączniku.

Cyfrowy Polsat rekomendacja

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu