Analityk o Selvicie: dobra umowa, ale...

Po ogłoszeniu umowy licencyjnej z włoską grupą Menarini kurs Selvity skoczył o prawie 66 proc. Entuzjazm inwestorów mógł być przesadny.

Niekwestionowaną gwiazdą wtorkowej sesji na GPW była biotechnologiczna Selvita, która podpisała umowę z włoską grupą farmaceutyczną Menarini. Włoska grupa na pewno zapłaci Selvicie 4,77 mln EUR, czyli nieco ponad 20 mln zł, za licencję na prowadzenie dalszych badań i potencjalną globalną sprzedaż eksperymentalnego leku spółki na ostrą białaczkę szpikową. Jeśli lek się sprawdzi i uda się go skomercjalizować, polska spółka będzie mogła liczyć na dodatkowe płatności - łącznie w grę wchodzi maksymalnie 360 mln zł. Ponadto w przypadku udanej komercjalizacji leku Selvita może liczyć na tantiemy w wysokości kilku-kilkunastu procent wartości sprzedaży.

Inwestorzy zareagowali na te wiadomości tak entuzjastycznie, że aż zawieszono notowania. Na zamknięciu notowań za papiery, które jeszcze przed południem były warte 45 zł, płacono aż 75 zł. Oznacza to skok o 65,56 proc.

Tymczasem w opublikowanej we wtorek notatce Jonas Peciulis, analityk spółek biotechnologicznych z londyńskiego Edison Investment Research, podkreśla, że przychody z tytułu ewentualnej umowy licencyjnej uwzględniał już w wycenie Selvity, gdy określał cenę docelową jej akcji na 45,3 zł.

„Uwzględniliśmy już umowę licencyjną, zakładając 15 mln EUR płatności z góry, 70 mln EUR w płatnościach za badania i kamienie milowe oraz 5 proc. tantiem. Płatność z góry jest nieco niższa niż nasze oczekiwania, natomiast płatności za kamienie milowe wyglądają dobrze (choć Selvita nie podała, jak dokładnie rozkładają się między badania i rozwój oraz komercyjne kamienie milowe). Co więcej, wynegocjowane tantiemy wydają się być wyższe od naszego szacunku, więc pozytywnie oceniamy warunki umowy" - napisał Jonas Peciulis.

Londyńskie biuro ma przedstawić zaktualizowaną wycenę spółki po opublikowaniu przez nią wyników za 2016 r., do czego dojdzie 19 kwietnia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk o Selvicie: dobra umowa, ale...