Analityk podtrzymał "redukuj" dla CD Projektu

opublikowano: 27-12-2021, 08:40

Maciej Kietliński, analityk Noble Securities, podtrzymał w raporcie z 21 grudnia zalecenie “redukuj” dla akcji CD Projektu. Dziewięciomiesięczna cena docelowa to 176,44 zł.

Analityk zwraca uwagę, że w tym roku wzrost zainteresowania grą “Wiedźmin 3” na Steam w wyniku premiery drugiego sezonu serialu jest minimalny – 20 grudnia 2021r. 24 godzinny szczyt liczby graczy w Wiedźmina 3 na Steam wynosi 36 tys., co stanowi 56-procentowy wzrost względem szczytu z dnia premiery serialu wynoszącego 23 tys.

“Zdaje się, że tym razem wpływ premiery serialu Wiedźmin będzie miał minimalny wpływ na wzrost sprzedaży gry i wyniki spółki za IV kwartał 2021 r.” - komentuje Maciej Kietliński.

Jak dodaje, na potencjalne przychody z premiery “Cyberpunka” w wersji na konsole nowej generacji drastyczna obniżka ceny tytułu wersji na starsze konsole może wpłynąć negatywnie. W jesiennej wyprzedaży na Steamie “Cyberpunk” był po 10 USD (cena wyjściowa 59,99 USD), co spowodowało skok zainteresowania i sprzedaży. Posiadacze wersji na konsole starszej generacji dostaną darmową aktualizację do wersji na nextgeny.

Zastrzeżenia prawne związane z rekomendacją>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane