Analityk poleca akcje Aliora i Pekao

opublikowano: 21-01-2020, 14:47

Michał Fidelus, analityk DM BDM, w raporcie z 16 stycznia wydał rekomendacje "kupuj" dla akcji Alior Banku i Banku Pekao. Zalecene dla Handlowego brzmi "akumuluj", a dla ING BSK "trzymaj".

Cena docelowa dla Aliora to 34 zł, Pekao 123 zł, Handlowego 57 zł, a ING BSK 203 zł.

Michał Fidelus uważa, że po po serii negatywnych zaskoczeń związanych ze wzrostem kosztów ryzyka oraz znaczącym wpływem „małego TSUE” ryzyko pojawienia się kolejnych negatywnych informacji jest już bardzo ograniczone.

"Bank nie posiada portfela CHF, konserwatywnie obrezerwował „małe TSUE”, a nadchodzące spowolnienie gospodarcze, które pozostaje kluczowym ryzykiem banku, zostało odzwierciedlone w naszych prognozach. W 2020 r. oczekujemy stopniowej zmiany modelu biznesowego na bardziej konserwatywny, ale zakładamy przy tym wyraźną odbudowę EPS (o 15 proc. r/r). W tym świetle obecną wycenę Aliora na poziomie 7,7x P/E oraz 0,5x P/BV uważamy za atrakcyjną" - napisał analityk w uzasadnieniu.

W przypadku Pekao specjalista oczekuje istotnego wzrostu zysku netto w 2020 r. (o 17 proc. r/r), czemu sprzyjać będą nie tylko rosnące o 5 proc. przychody, ale również niższe koszty (wskutek optymalizacji zatrudnienia).

"Pekao ma minimalną ekspozycję na CHF, a z zysku za 2019 r. oczekujemy najwyższej w sektorze stopy dywidendy (5, proc.). Wycenę na poziomie 10,8x P/E oraz 1,13x P/BV uważamy za atrakcyjną. W naszym przekonaniu Pekao jest obecnie jednym z głównych kandydatów do przejęcia mBanku. Przejęciu sprzyja potencjał do zrealizowania istotnych synergii (m.in. systemy IT, baza klientów, zwiększenie skali) oraz wola polityczna do dalszego zwiększania koncentracji w sektorze bankowym. Nie jesteśmy jednak przekonani, czy pomimo wstępnej woli głównego akcjonariusza, do sprzedaży mBanku ostatecznie dojdzie" - dodaje analityk w raporcie, który w całości dostępny jest na stronie internetowej DM BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane