Analityk radzi w sprawie Pelionu

opublikowano: 21-03-2017, 22:00

Sylwia Jaśkiewicz, analityczka DM BOŚ, radzi nie sprzedawać akcji Pelionu w wezwaniu, ogłoszonym przez założycieli spółki.

Cena za akcję w wezwaniu została ustalona na 52,33 zł. Zapisy rozpoczną się 31 marca i potrwają do 17 maja. — Rekomendujemy niesprzedawanie akcji Pelionu po cenie oferowanej w wezwaniu. Podtrzymujemy swoją opinię, że kurs akcji spółki nie odzwierciedla potencjalnej wartości akwizycyjnej — uważa Sylwia Jaśkiewicz. Specjalistka zwraca uwagę, że Pelion posiada około 900 aptek własnych i zakładając, że jedna apteka jest warta średnio1 mln zł, otrzymujemy 900 mln zł. — Wartość firmy (EV) wynosi 1,17 mld zł, co przekłada się na 276 mln zł przypadające na biznes hurtowy i całą resztę. Zakładając zysk operacyjny na działalności hurtowej rzędu 75 mln zł (64 mln zł po trzech kwartałach 2016 r.), otrzymujemy wskaźnik EV/ EBIT poniżej 4. Czy pozostałe działalności są warte mniej niż zero? — pyta analityczka DM BOŚ. Pelion posiada 244 sklepy sieci Natura, 50-procentowy udział w giełdowej Pharmenie (wart około 100 mln zł) i Eubioco, właściciela Laboratorium Galenowego Olsztyn, które produkuje leki, kosmetyki i suplementy diety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analityk radzi w sprawie Pelionu