Analityk: Tesla jest w stanie zrealizować cel dostaw

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 30-12-2020, 13:28

Zdaniem Dana Ivesa, analityka Wedbush, koncern Tesla jest w stanie zrealizować swój cel dostaw na rok 2020 na poziomie 500 tys. pojazdów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Nasze wstępne analizy popytu i globalnej trajektorii dostaw Tesli w czwartym kwartale sugerują, że koncern prawdopodobnie z łatwością przekroczy oczekiwania ulicy i wewnętrzne – napisał analityk.

W jego opinii w okresie październik-grudzień należy oczekiwać dostaw bliżej poziomu nawet 200 tys. niż 180 tys., które wcześniej zakładano.

Analityk podkreśla, że zauważalne jest globalne wzmocnienie trendu na nowe elektryczne samochody. Jego prognoza zakłada, ze udział elektryków w ogólnej sprzedaży zwiększy się z 3 proc. obecnie do 10 proc. do 2025 r.

Dodaje, że rosnąca dynamika popytu przyniesie nieproporcjonalne korzyści zdecydowanemu liderowi rynku w ciągu następnych lat, w tym na jednym z kluczowych rynków, w Chinach, gdzie sprzedaż elektryków Tesli ma stanowić około 40 proc. dostaw pojazdów elektrycznych w 2022 r.

Ives wydał rekomendację neutralnie dla akcji Tesli z ceną docelową w okresie 12-tu miesięcy na poziomie 715 USD, zaś w „byczym” scenariuszu nawet 1000 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane